KALENDÁŘ     ·       +420 571 116 811

Ekologické praxe

7. 12. 2015

Ekologické praxe

 

Co je vlastně odborná praxe? Jedná se o povinný předmět a nedílnou součást maturitní zkoušky oboru ekologie a ŽP. Jako studenti se s odbornou praxí setkáte po celou dobu studia na naší škole. Již v prvním ročníku máte rozvrhovou praxi, která je zaměřena na poznávání CHKO Beskydy a manuální práce, včetně dorbné mechanizace. Na konci prvního ročníku absolvujete první terénní odborné výjezdy do Štramberka nebo Hranického krasu.

 

 

V druhém ročníku na Vás čeká návštěva vybraných maloplošných zvláště chráněných území v CHKO Beskydy – exkurze do NPR Pulčín – Hradisko, výšlap na Lysou horu s prohlídkou zdejší meteorologické stanice. Dle zájmu a fyzických dispozic můžete sestoupit do nejhlubší beskydské pseudokrasové jeskyně. Dále navštívíte Povodí Moravy ve Valašském Meziříčí, přehradní dílo Bystřička a blízkou PR Klenov, budete zpracovávat herbář nebo provádět pitvu ryby. Kromě toho se možná zapotíte při fyzikláních a chemických rozborech vody.

 

 

Třetí ročník pokračuje ve stejném duchu jako ten předchozí. Spousta terénních výjezdů nejen do blízkého okolí. Ekologická praxe v Hostětíně, vícedenní návštěva CHKO a BR Pálava, exkurze do arboreta nebo výjezd do CHKO Poodří. Dále na Vás čeká fytocenologie a spousta geodetických praxí, kde budete počítat a měřit a počítat a měřit… Naučíte se základy práce s mapami v podobě výškopisu. Rovněž se dozvíte něco zajímavého o drobné machanizaci. Popíšeme si společně konstrukci motorové pily a křovinořezu a poté se venku vrhneme na praktické ukázky. Každý si to prostě musí zkusit! Ještě jsme opomněli individuální praxe v podobě 14-ti dnů, které strávíte na příslušném úřadě, ve firmě nebo přímo v terénu.

 

 

A co poslední rok?  Pokud se dostanete až sem, čeká na Vás vytoužená odměna. Kromě toho, že budeme opakovat k maturitě, to budou zejména geodetické praxe, praxe z  GIS a pozemkových úprav nebo zajímavý výjezd na skládku a třídírnu odpadů, exkurze do ZOO Zlín a zelené bydlení a další zajímavé témata. Absolvujete ještě poslední týden individuální praxe. Můžete si ještě udělat kurz pro práci s motorovou pilou a získat platné osvědčení. Stále čekáte na tu odměnu? Tady je… Čtyřdenní odborná ekologická praxe v Krkonoších! Pokud Vás tady zastihne babí léto, budete si pobyt vychutnávat naplno! cool Ostatně, podívejte se na naši fotogalerii z roku 2015. Tady je…

 

 

Zajímá Vás více studium ekologie? Láká Vás už dlouho? Neváhejte a přidejte se k nám!

Ekologie je naše heart záležitost.

 

Jsme tu pro Vás…

 

Vaši učitelélaugh

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY