KALENDÁŘ     ·       +420 571 116 811

Dětské vánoční městečko

21. 12. 2016 Vsetín

Dětské vánoční městečko

Hlavním smyslem celé akce je dát příležitost dětem, které jsou šikovné a dokáží doma vyrobit drobné dárkové předměty, prodávat je přímo na vánočním jarmarku v bezpečném prostředí Dětského vánočního městečka. Může to být pro ně nejen výjimečný zážitek či dobrá zkušenost, ale i příležitost, jak si vydělat penízky, a to buď na nákup vánočních dárků nebo něčeho, na co si už doma průběžně šetří.

 

Pro studenty je účast na projektu příležitostí spojit teoretické znalosti a praktické zkušenosti získané při přípravě a výrobě produktů a jejich následném prodeji na jarmarku a toto následně využít při dalším studiu.


 

Už víme, komu budeme moci po skončení Dětského vánočního městečka společně udělat radost a předat finanční dar.


Představujeme vám 3,5letého Martínka Straku ze Vsetína.

 

Martínek Straka  

Martínek pochází z dvojčátek. Dvojčátka Martínek a Anička se narodila při komplikovaném porodu už ve 25. týdnu těhotenství. Martínek vážil 712 gramů a Anička dokonce jen 580 gramů.


Po roce života lékaři Martínkovi diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Po několika měsících se přidaly další zdravotní komplikace jako zhoršení zraku, dále v oblasti gastroenterologie (přijímá pouze speciální nebo mixovanou stravu), problémy s plícemi a další. Poté Martínka postihla i epilepsie, záchvaty trpí téměř denně. Podle lékařů nebude s jistotou chodit do věku 7 let, spíše to však nebude možné nikdy.


Martínek musí pravidelně dojíždět na speciální cvičení celého těla a k tomu by potřeboval speciální zádržný otočný systém s autosedačkou. Také na tuto pomůcku poputuje letošní výtěžek Dětského vánočního městečka.

 

Předem děkujeme všem, kteří se rozhodnete přijít a v rámci akce Dětské vánoční městečko Martínka podpořit.

 

Petr a Alena Hurtovi

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY