KALENDÁŘ     ·       +420 571 654 390-1

OLYMPIÁDA V ANGLICKÉM JAZYCE

28. 2. 2022

OLYMPIÁDA V ANGLICKÉM JAZYCE

Na přelomu ledna a února proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – 1. kategorie pro žáky 2.- 4. ročníků maturitních oborů a 2. kategorie pro žáky 1. ročníků maturitních oborů a pro farmáře.

 

Přihlásilo se celkem 40 statečných, nicméně zaúřadoval covid, takže první části, kterou tvořil poslech, gramatika a práce s textem, se zúčastnilo 28 žáků. Po pečlivém zhodnocení výsledků do druhého kola postoupilo v každé kategorii 6 nejlepších. V tomto kole šlo o komunikační dovednosti jako např. schopnost reagovat na otázky, plynulost a bohatost slovní zásoby. Zde neměla porota vůbec jednoduchou práci, protože síly byly opravdu vyrovnané a ústní projev všech byla radost poslouchat.

 

Nakonec ale bylo rozhodnuto. V 1. kategorii zvítězila Kristýna Smékalová ze 4.B, na 2. místě se umístila Nicol Pavlicová ze 4.A a na třetím Natálie Gottvaldová ze 3.B. Na dalších místech skončili Hana Škarpová ze 3.B, Viktorie Sovová ze 4.A a Lukáš Orság ze 3.B.

 

Ve 2. kategorii obsadila první místo Kateřina Prokopová z 1.A, na 2. místě skončila Kamila Marková z 1.A a na 3. místě se umístil Patrik Šálek ze 2.C. Na dalších místech skončili Petr Rypka z 1.B, Diana Kudrová a Marek Ondruch, oba z 2.C.

 

Vítězové si kromě dobrého pocitu odnesli ceny v podobě poukazů do papírnictví a dobrůtek. Malou pozornost v podobě gumových medvídků a propisek obdrželi všichni účastníci.

 

Ještě jednou gratulujeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným.

 

   

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY